Przeskocz do treści

Medialny żer…

Kwiecień 12, 2010

…znowu nastał. Prezydent odmieniany we wszystkich przypadkach, wszędzie.
Żeby nie było – piszę ze swojego punktu widzenia, nie wkładam swoich dywagacji w niczyje inne odczucia. A są one takie:
Nie uwłaczając niczyjej pamięci – wykazano się absolutnym brakiem odpowiedzialności za Polskę. Dlaczego?
Jak można było zaplanować lądowanie na wewnętrznym, wojskowym lotnisku, gdzie nie ma żadnego wyposażenia? Trudno było wybrać się wcześniej i dojechać innymi środkami transportu?
Jak można było zabrać na pokład samolotu wszystkie (oprócz Rządu) najważniejsze osoby w państwie? Gdzie na świecie tak się robi? Jak można było nie wykonać polecenia wieży kontrolnej i lądować? Kto wydał takie polecenie – tego już się nie dowiem. Albo pilot bał się wykonać polecenie, albo otrzymał nakaz lądowania od osób przebywających w samolocie.
I co teraz?
Teraz dzieje się to, co zwykle w takich przypadkach: rośnie mit Wielkiego Prezydenta, który dla mnie wcale takim nie był. Szkoda człowieka i tych, którzy z nim zginęli, ale mam osobiście dość ciągłego machania szabelkami, wyszukiwania wyimaginowanych wrogów wewnętrznych i zewnętrznych, walki z dwoma wrogami (Berlin, Moskwa), tolerowania nacjonalizmu.
Mam nadzieję, że ta tragedia w końcu doprowadzi do zmian na scenie politycznej, zmian, które pójdą w innym kierunku.

Reklamy
One Comment leave one →
  1. SemperSolus permalink
    Kwiecień 13, 2010 8:31 pm

    Jak zwykle trafiłaś w sedno :/ Cóż… jeden już taki wypadek był – zgineli czołowi oficerowie polskich sił powietrznych… Jak widać niczego to nie zmieniło. Przed nami teraz wybory prezydenckie i mam dziwne wrażenie, że wraz z nimi powróci „polityczne bajorko”. Fakt, szkoda ludzi, bez wzgledu czy się z nimi zgadzałem pod wzgledem poglądów czy nie. W czysto ludzkim wymiarze – faktycznie jest to tragedia wielu ludzi, a w jakimś stopniu całego narodu ale czy aby napewno miejscem spoczynku tego akurat prezydenta powinien być Wawel?
    Czy ś.p. L. Kaczyński był człowiekiem tej miary, co Józef Piłsudski (skądinąd również dość kontrowersyjna postać pod względem politycznym, choć niewątpliwoe pod względem narodowym – wielka)? Zastanawia mnie to czy w tym całym zamieszaniu i „rozdzieraniu szat” jak zwykle nie zapędzimy się za daleko…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: